Prieš porą savaičių naujojoje Opšrūtų erdvėje atidengtas koplytstulpis. Tai yra pagarbos ženklas lietuviams bei vokiečiams atminti. Opšrūtų kaimo istorija neatsiejama nuo šimtmečiais čia gyvenusių vokiečių, kurie sudarė nemažą dalį visos bendruomenės. Per Antrąjį pasaulinį karą vykusių trėmimų metu kaime gyvenę Lietuvos vokiečiai prievarta buvo iškeldinti iš savo namų ir grąžinti į tėvynę. Prisiminta ne tik tai, jog iki karo Lietuvoje klestėjo virš 100 tūkst. turinti vokiečių bendruomenė, jų karo laikų tragedija, „vilko vaikų“ likimas, bet ir šiuometinės karinės situacijos aktualijos, strateginė Vokietijos partnerystės reikšmė.

Šis simbolinis paminklas padės iš užmaršties iškelti ir kaimo, ir viso krašto istoriją. Taip pat akcentuojama įsimintina simbolika, nes koplytstulpis, tautodailininko Raimundo Blažaičio, išdrožtas iš senosiose vokiečių kapinėse vėjo nuversto ąžuolo.

Šios idėjos iniciatoriai – bendruomenės nariai Kęstutis Virketis ir Romualdas Sveikata. Jiems aktyviai padėjo visa kaimo bendruomenė ir Pilviškių seniūnija. Koplytstulpio atidengimo renginyje dalyvavo ne tik idėjos iniciatoriai, kaimo bendruomenė, rajono ir Pilviškių seniūnijos vadovai, bet ir Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje kultūros atašė Anja Luther bei Užsienio reikalų ministerijos ambasadorė ypatingiems pavedimams Gitana Grigaitytė.

Šaltiniai:

  1. Atidengtas koplytstulpis. 2023. Prieiga internete https://vilkaviskis.lt/atidengtas-koplystulpis/
  2. Koplytstulpis įamžins Lietuvos ir Vokietijos istorinius ryšius. 2023. Prieiga internete https://www.santaka.info/?sidx=70608
(Visited 58 times, 1 visits today)

Comments are closed.

Close Search Window