Gyv. Vištyčio 36a – 9, Kybartai
El.paštas vilija.muriniene@gmail.com

Vilija Murinienė gimė1964 m. balandžio 19 d Šakių raj. Gudaičių kaime. 1982 metais baigė Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos vidurinę mokyklą. Įstojo į Vilniaus Valstybinį Pedagoginį Institutą ir 1987 m. jį baigė. Įgijo chemijos ir taikomųjų darbų mokytojos specialybę. Atvyko dirbti į Vilkaviškio rajoną. Pirmuosius metus dirbo Pilviškių vidurinės mokyklos chemijos mokytoja. Nuo 1988 m. rugsėjo dirba mokytoja Kybartuose – šiuo metu Kybartų „Saulės“ progimnazijoje. Gimnazijoje moko vaikus technologijų. Visą savo gyvenimą domėjosi ir domisi įvairiais rankdarbiais. Megzti virbalais, nerti vąšeliu, siūti vaikystėje mokėsi iš mamos, močiutės, tetų, mokykloje – iš mokytojų. Daug žinių apie meną, įvairias rankdarbių technikas gavo besimokydama institute. Labai daug domėjosi savarankiškai – lankė parodas, skaitė žurnalus, knygas. Po truputį pradėjo ne tik kopijuoti kitų darbus, bet ir kurti savus. Su nunertomis servetėlėmis ir takeliais dalyvavo „Rankdarbių“ žurnalo konkursuose ir pavyko tapti laureate. Dalyvavo įvairiose rankdarbių parodose Kybartų menų centre „Gyvybės jėga“, Vilkaviškio kultūros centre.

2000 m. pristatė savo darbus Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus skyriaus komisijai ir buvo priimta į Lietuvos Tautodailininkų sąjungą.
Rankdarbius kuria ne tik pati, bet ir moko tai daryti savo mokinius. Jų darbeliai taip pat eksponuojami įvairiose parodose, dalyvauja olimpiadose.
Vyras Juozas Murinas dirba Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje kūno kultūros mokytoju. Dukra Rūta mokosi Edukologijos universitete, dukra Geda – Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos dvyliktokė.

(Visited 6 times, 1 visits today)

Comments are closed.

Close Search Window