Esu Liuda Mikelaitienė, šiuo metu gyvenu Sūdavos k., Vilkaviškio r.sav. 1977 m. gimiau Ukmergės raj. Meilūnų kaime, 1995 m. baigiau Pilviškių  vidurinę mokyklą, o 1999 m. tuometinį Vilniaus pedagoginį universitetą, kuriame studijavau matematiką ir informatiką. Ten pirmą kartą ir išbandžiau audimą, kadangi be specialybės paskaitų, buvo privaloma pasirinkti paskaitas iš kitų fakultetų.

Prieš trejus metus audėja bei tikybos mokytoja Janina Blažukienė pasiūlė surengti integruotą pamoką apie laiko ženklus tautiniuose raštuose. Taip ir vėl prisiminiau senai primirštą daug malonumo teikusį pomėgį. Janina dar smulkiau man papasakojo, kaip audžiama tautinė juosta, kuo ji ypatinga, ir paskatino pabandyti. Tautinės juostos iš karto sužavėjo savo įvairove, tuo, jog kiekvienas kraštas turi tik jam būdingas spalvas, raštus ir audimo būdus. Juostų audimas tapo mano laisvalaikio užsiėmimu. Aišku, teko perskaityti nemažai literatūros, tačiau dabar audžiu ir techniškai sudėtingas, labai gražias, rinktines juostas. Kiekviena spalva ir raštas tautinėje juostoje turi labai svarbią reikšmę, todėl nuausti tautinę juostą yra išties sudėtingas, kruopštumo, atidumo, žinių ir atsidavimo reikalaujantis darbas.

Be audimo mėgstu ir megzti. Mano megztas kojines dėvi visi šeimos nariai. Labai mėgstu megzti riešines, nes tai puiki dovana bet kokia proga. Mane žavi spalvos ir raštų įvairovė. Dažnai sau sugalvoju iššūkį megzti kuo sudėtingesniu raštu.

(Visited 48 times, 1 visits today)

Comments are closed.

Close Search Window