Visų šių darbų kūrimas – tai tik atsitiktinumas. Pirmas darbas – tai nedidelis motociklas, gimęs iš noro padovanoti draugui gimtadienio proga originalią dovaną. Išvertęs kelias dėžes turėtų įrankių, panaudojęs savo gerus raktus, suvirinau motociklą. Tuo būtų ir pasibaigę, jei ne dar vienas motociklas ir dar, ir dar… Į džeržgiančią metalo karuselę įsisukau palengva. Rastos metalo lauže detalės sufleravo, kad galima pagaminti ne tik motociklus. Metalo laužo krūva man tarsi aukso krūva, kuri duoda peno sielai. Į naudotas automobilio, motociklų, skalbimo mašinų, laikrodžių ir kitokių mechanizmų detales žiūriu kitaip nei daugelis. Žiūrėdamas metalo laužo krūvoje besimėtančius gelžgalius matau, iš ko būtų galima pagaminti motociklui variklį, sparnus, rėmą ir t.t. Numesta metalo detalė gali tapti sunkvežimiu, lėktuvu, traktoriumi. Kelios veržlės ir keletas centimetrų vielos gali įsikūnyti į įvairių profesijų žmones, paukščius, gyvūnus augalus.

Gaminant tokius suvenyrus svarbu ne tik fantazija, reikia išmanyti ir techniką. Būtina jausti proporcijas, išlaikyti mastelį, žinoti iš kokių detalių susideda transporto priemonė. Suvenyrus iš metalo atliekų gaminti užtrunka kartais net kelis mėnesius. Didžiąją suvenyro kūrimo laiko dalį užima įvairių detalių ieškojimas.
Daugiausia eksponatų šiuo metu galima išvysti Vištytyje, kempinge „Pušelė“ esančiame metalinių skulptūrų parke „Metalo fantazija“. Čia yra daugiau nei 600 eksponatų kurių pažiūrėti atvyksta ne tik žmonės iš visos Lietuvos, bet ir svečiai iš užsienio. Kasmet teritorija pasipildo vis naujais metalo dirbiniais.
Vieni iš didesnių ir įdomesnių darbų: Šakių rajone, Girėnų kaime stovintis „Motociklas monstras“. 2015 metais buvo pripažintas Lietuvos rekordu kaip didžiausia motociklo skulptūra. Iš metalo laužo suvirintas plieninis žirgas sveria 1621 kg, yra 4,3 m ilgio ir 2,4 m aukščio. Dar vienas įdomesnis darbas – tai paminklas „Baltijos šalių žuvusiems motociklininkams”. Monumento architektas ir eskizo autorius – Darius Linkevičius, skulptorius – Renaldas Darius Dulinskas. Monumento aukštis – virš keturių metrų. Paminklo vieta: A1/E85 35 km Vilniaus-Kaunas, iš kairės pusės. Važiuojant iš Vievio link Vilniaus poilsio aikštelėje, prie autostrados. Kol kas šiuo metu pats didžiausias ir sunkiausias suvirintas darbas tai Volksfageno logotipas, kuris stovi Vokietijoje. Skulptūros aukštis 5,20 metrai, svoris beveik trys tonos. Mažesni suvenyrai nukeliavę į nemažai svečių šalių. Kiek man yra žinoma toliausiai nukeliavę keturi maži keturačiai motociklai į Kiniją ten esančią keturačių gamyklą.

(Visited 12 times, 1 visits today)

Comments are closed.

Close Search Window