Neseniai, t. y. 2017 metų balandį, į valstybės saugomo gamtos botaninio paveldo objektų sąrašą buvo įtraukta ir Vartelių liepa. Sovietmečiu apie šį medį žinojo tik vienas kitas vietinis gyventojas ir keli girininkai – medis augo šalia rokadinio kelio, kuriuo pasieniečiai judėjo saugodami Sovietų Sąjungos – Lenkijos pasienį. Ir dabar nuo eglės iki lenkų ūkininkų ganyklų yra tik keliasdešimt metrų. Šis medis, dabar jau apvalytas nuo žemaūgės menkavertės augmenijos, išsiskiria plačiu kamienu ir originaliai susiformavusiomis stipriomis kamieninėmis šakomis. Liepos apimtis 1,3 metro aukštyje yra 5,60 m, aukštis – beveik 24 metrai. Tikėtina, kad šioje vietoje būta sodybos, kurioje dar LDK laikais kažkas pasodino medelį.

Šaltiniai:

  1. Tarp įspūdingiausių medžių – Vartelių ir Meškėnų liepos bei Dabulevičių maumedis/ Algimanto Dubicko nuotr. – Iliustr. // Santaka. – ISSN 1648-1895. – 2019, geg. 28, p. 8.
  2. Tarp įspūdingiausių medžių – Vartelių ir Meškėnų liepos bei Dabulevičių maumedis. Prieiga internete http://www.santaka.info
  3. Mašalaitis, B. Išskirtiniai Sūduvos krašto medžiai. 2019. Prieiga internete https://suduvosgidas.lt

_____

(Visited 56 times, 1 visits today)

Comments are closed.

Close Search Window