…Medį ir žmogų visada siejo glaudus ryšys. Medis tarnavo ne tik kaip statybinė medžiaga, bet ir kaip priemonė kurti grožį. Medžio šilumos ir energetikos niekas nepakeitė, todėl medžio skulptūrose galima pastebėti sustabdytą akimirkos amžinybę…
Meistrą, kurio rankose atgyja medis, turime ir mes, pilviškiečiai. Tai Kęstutis Lazauskas, gimęs prie miškais apsuptos Kazlų Rūdos ir nuo 3 metukų augęs Pilviškiuose. Čia ir vidurinėje mokykloje 8 klases baigė, paskui mokėsi Kaune, po to daug metų dirbo statybose. Ir jau nuo vaikystės jį traukė medis, tad nėra ko stebėtis, kad mokykloje per darbų pamokas iš medžio išpjautos ar išdrožtos figūros džiugindavo mokytojo ir draugų akis. Būdamas jau suaugęs, laisvu laiku savo rankomis vis šildydavo medžio širdį… Pirmasis rimtesnis darbas „Katinai“ buvo sukurtas 2010 metais ir iš namų jau seniai iškeliavęs.
Prieš 8 metus buvo įveikta netikėta liga ir nuo tada medžio drožyba Kęstučiui tapo mieliausiu užsiėmimu. Tai ir vidinis poreikis, ir malonumas.
Šių, 2021 metų gegužės 1 dieną su drauge aplankėme Gražinos ir Kęstučio sodybą, pasigėrėjome labai gražiai sutvarkyta aplinka ir, žinoma, buvome maloniai nustebintos atgijusiais linksmais mediniais grybais, nykštukais, vilku, pelėdomis, gandru po beržu, gerve. Ir visos skulptūros suradę sau pačias tinkamiausias vietas.
Medžio drožėjas sako, kad idėja kokiam nors darbui kartais kyla visai netikėtai – ne tik staiga naktį atsibudus, bet ir televizorių žiūrint ar valgant. Kai kada pagelbsti visagalis internetas. Kartais pasitaria su žmona ir vaikais. Bet kaip ir visiems menininkams, taip ir Kęstučiui, viziją reikia subrandinti, užauginti… O po to jau kūrybos procese galutinį vaizdą tobulina, kol gimsta tikras šedevras. Vienetinis, nes kiekviena skulptūra kažkuo išsiskiria. Paklaustas, kiek skulptūrų išdrožęs, menininkas sako, kad neskaičiavęs. Daug darbų jau namus palikę., daugiausia iškeliavę pas žmones Marijampolės rajone.
Pernai, 2020 metais, Kęstutis Lazauskas papuošė Pilviškių miestelio viešąsias erdves savo kūriniais: meška ir pelėda prie seniūnijos pastato, suolais prie autobusų stotelių bei prie geležinkelio stoties esančio paminklo tremtiniams. Metų gale prie trijų pagrindinių įvažiavimų buvo įtvirtinti mūsų miestelio vardo žymekliai su šv. Jono Nepomuko (Pilviškių globėjo) iš ąžuolo išdrožtomis figūromis.
Šiuo metu restauruoja pažįstamo atvežtas žuvis, o eilėje laukia rūpintojėlis ir pelėda, kuri vėlgi papuoš Pilviškių miestelio erdves.
Laikas ir kantrybė yra tylaus Kęstučio brangaus širdžiai pomėgio palydovai…
Last modified: 2021 3 gruodžio