Meninis medžio tekinimas.
Gyvena Darvino 11-3, Kybartai
El.Paštas Algirdask2@gmail.com
Tel.: 862356693

Gimė 1949 m. balandžio 4 d. Kybartuose, kybartiečių vadinamoje „Gulbėje“. Baigė Kybartų miesto vidurinę mokyklą ir Alytaus politechnikumą. Įgijo metalo apdirbimo inžinieriaus-technologo specialybę.
Nuo pat vaikystės piešė ir norėjo stoti į Kauno Stepo Žuko meno mokyklą, bet gyvenimas taip susiklostė, kad pradėjo dirbti, o dirbdamas mokėsi. Nuo 1995 m. Lietuvos socialdemokratų partijos Vilkaviškio rajono skyriaus narys, 1999 m. LSDP statuto komisijos narys, nuo 2001 m. LSDP Kybartų grupės pirmininkas. 2000-2001 m. Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys.

Pirmiausiai dirbo meninius darbus iš metalo, tačiau kartą Jūros šventėje Klaipėdoje išvydo iš beržo pagamintus medinius rutulius. Jį pakerėjo medžio tekstūros grožis. Pamanė, kad jei gali kiti, tai gali ir jis. Nuo to ir prasidėjo. Jau dešimt metų autorius vadina save laisvu menininku ir medžio mylėtoju. Jo darbų specifika – meninis medžio tekinimas. Daugelį metų dėstė technologijas. Išmokė dirbti su medžiu ir medį mylėti ne vieną mokinį. Medis Algirdo Kučinsko manymu, yra gamtos stebuklas, todėl savo darbuose stengiasi atskleisti natūralų, gamtos sukurtą gamtos grožį.
Kiekvienas darbas – skirtingas, nėra nei vieno tokio paties. Darbai atliekami rankiniu būdu, gaminama iš įvairių medžio rūšių. Kad medis atsiskleistų, naudoja laką, aliejų ir kitas priemones. Jo darbai – tai žvakidės, vazos, įvairūs indai, kiaušiniai, taurės, dubenėliai.
Lietuvos 1000-mečio proga dalyvavo Zyplių dvare, atstovaudamas Kauno regioną. 2013 metais buvo surengęs personalinę parodą Vilkaviškio kultūros centre. Kiekvienais metais dalyvauja Kybartų kultūros namuose minint Motinos dieną, vyksta Kalėdinės parodos Kybartų miesto bibliotekoje, Kybartų reabilitaciniame menų centre „Gyvybės jėga“. Dalyvauja įvairiose mugėse, miesto šventėse.
Jo darbai pasiekę daugelį Lietuvos miestų, o taip pat ir kitas šalis – JAV, Kanadą, Angliją, Olandiją, Vokietiją, Rusiją, Daniją ir kt. A.Kučinsko tekintomis taurėmis džiaugiasi Lietuvos Respublikos premjeras A.Butkevičius, Vilkaviškio rajono meras, savivaldybės darbuotojai bei įvairūs garsūs politikai ir partijų nariai.
Asmeniškai Briuselyje įteikė europarlamentarui Zigmantui Balčyčiui medinę dovaną. Z.Balčytį nustebino netikėta dovana iš Lietuvos, ir dar nuo suvalkiečio…

Šaltiniai:
1.    Kybartų krašto žmonės: biografinis žinynas: Pasaulio kybartiečių draugijos 10-mečio leidinys / sudarė Violeta Mickevičienė, Albinas Vaitkevičius. – Vilnius: Homo liber, 2017. – 207, [1] p.

(Visited 67 times, 1 visits today)

Comments are closed.

Close Search Window