Popieriaus karpytoja.
Gyvena Birutės 4-6, Gižai, Vilkaviškio raj.
El.paštas virgo3@inbox.lt
Tel.: 867126355

V. Armanavičienė – aktyvi ir iniciatyvi fotomenininkė ir popieriaus karpinių meistrė, mokytoja-švietėja, ugdymo priemonių (tame tarpe – ir skaitmeninių) vertintoja. Ji įkūrė „Meno ir edukacijos centrą“ ir jam vadovauja, subūrė ir popieriaus karpytojų grupę „Sėjinis“.

Ji turi puikią profesionalaus meno parodų rajone organizavimo ir kuravimo patirtį (projektas „IŠ ARTI“, Dailės galerija „Žalia-Geltona“) ir rengia meno edukacijos projektus, kiekvieną vasarą organizuoja kūrybines stovyklas vaikams ir jaunimui, kasmet, bendradarbiaudama su „Meno avilys“, koordinuoja kino projektą moksleiviams „Kinas mano mokykloje“, aktyviai dalyvauja kultūros savaitėje „Menų dūzgės“, dalinasi patirtimi tarptautinėse ir respublikinėse konferencijose, veda seminarus bei atviras meistriškumo pamokas mokyklos, rajono, regiono, šalies mokytojams, dalyvauja įvairiuose konkursuose, parodose, pleneruose šalyje ir užsienyje, veda popieriaus karpinių mokymus, iliustruoja poezijos knygas. Jos karpiniai yra Lietuvos nacionalinio muziejaus, Zyplių dvaro ir Paežerių muziejaus fonduose bei privačiose kolekcijose šalyje ir JAV.
Ji rengia, kuruoja ir pristato autorines bei kolektyvines grafikos, fotografijos, popieriaus karpinių, vaikų kūrybos, tapybos parodas ne tik rajone, bet ir regione, kituose šalies miestuose, dalyvauja šalies mokinių kūrybinių darbų vertinime įvairiuose konkursuose, dailės olimpiadose, nuolat tobulinasi.
V. Armanavičienės popieriaus karpiniai aprėpia platų stilistikos ir temų diapazoną: nuo įvairiopų Pasaulio medžio variacijų, meistriškų centrinių bei linijinių kompozicijų iki geometriniais planais dėstomų pasakojimų, atskleidžia individualų autorės braižą, parodo įvairias karpymo galimybes ir remiasi. Tai įrodo virtuozišką karpymo technikos įvaldymą ir asmenybei būdingą nuolatinio tobulėjimo siekį. Darbuose tendencingai dominuoja augmenijos ir gyvūnijos motyvai, vyrauja moteriška, lyrinė, poetinė pasakojimo stilistika, remiamasi tradicine tautodailės stilistika.
Virginija yra pelniusi daug įvairių apdovanojimų, nominacijų, iš kurių – vieni svarbesnių: II-a vieta popieriaus karpinių srityje regioniniame „Aukso vainikas 2016“ ture; Vilkaviškio r. Santakos laikraščio 2016 nominacijų „Metų kūrėjas“ kandidatų tarpe; Marijampolės Kultūros centro padėka „Už Sūduvos krašto tautodailės puoselėjimą-2012“; Vilkaviškio rajono savivaldybės švietimo skyrius, 2008-iais nominavo renginyje „Ačiū, Tau Mokytojau“; Vilkaviškio rajono Santakos laikraštis 2001-ais įteikė nominaciją „Metų įkvėpimas“…

Virginijos Armanavičienės suburta kūrybinė grupė „Sėjinis“ – Vilkaviškio rajono popieriaus karpinių meistrus jungianti, regiono tautodailę įvairiuose renginiuose reprezentuojanti grupė.
Trumputis pavadinimas „Sėjinis“ slepia gilią prasmę, mat jis simbolizuoja ne tik ankstesniais laikais vartotą birželio mėnesio vardą ar pavasarinę sėją, bet ir popieriaus karpymo meno sėją, keliaujančią iš Gižų po Lietuvą, po užsienio šalis. Per paskutiniuosius penkis grupės gyvavimo metus surengta virš 30 parodų įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose: Alytuje, Griškabūdyje, Kaišiadoryse, Kaune, Kybartuose, Lazdijuose, Marijampolėje, Šakiuose, Vilkaviškyje, Vilniuje, Virbalyje, dalyvauta įvairiuose renginiuose, kupolinėse, jomarkuose, seminaruose, konferencijose, simpoziumuose. „Sėjinis“ pelnytai didžiuojasi jau tradicine birželinė paroda Marijampolės kultūros centre, tarptautinėmis parodomis „Karpinių kalėdos“ Vilniuje, „Popieriaus karpiniai. Tradicija ir šiuolaikiškumas“ Molodečne (Baltarusija), „Tradiciniai karpiniai interjere“ Punskas (Lenkija), grupės narių pasiekimais, apdovanojimais.
„Sėjinio“ tikslai: siekiant pažinti ir išsaugoti mūsų, lietuvių, tautinį tapatumą ir užtikrinti jo tęstinumą, puoselėti gyvąsias savojo krašto etninės kultūros tradicijas; reprezentuoti krašto tradicinį paveldą; skatinti įvairių visuomenės grupių dalyvavimą tautinio paveldo renginiuose; sudaryti prielaidas senojo karpymo amato tradicijų tęstinumui, populiarinimui ir sklaidai regionuose.
Daugiau informacijos – asmeniniame tinklalapyje https://dailebendraujame.jimdo.com/

Šaltiniai:
1.    Sugrįžta tyliai ir su kaupu. Suvalkietis. 2017, sausio 10.
2.    Kazakevičienė, R. 2006. Mokytojai pasiilgsta knygų, gėlių kvapo ir vaikų. Prieiga internete http://lzinios.lt/lzinios/zmones/mokytojai-pasiilgsta-knygu-geliu-kvapo-ir-vaiku/103846
3.    Leonovienė, E. Trapus ažūras prilygsta meditacijai. Prieiga internete http://ukininkopatarejas.lt/trapus-azuras-prilygsta-meditacijai/
4.    Vitkauskienė, R. 2012. Kūrybinių ryšių laikas nesutraukė. Prieiga internete http://www.santaka.info/?sidx=25543

(Visited 64 times, 1 visits today)

Comments are closed.

Close Search Window