„To sviestelio gardumas“.
Praktinė pažintinė programa apie sviesto gaminimą ir jo kelią iki stalo. Lankytojai dalyvauja sviesto mušimo procese. Kol mušamas sviestas, pagal amžiaus grupes sprendžiamos užduotys. Pamokos pabaigoje ragaujama naminė duona su pačių programos dalyvių sumuštu sviestu.

„Senosios žolininkystės tradicijos“.
Daugelis vaikų ir suaugusiųjų nepažįsta vaistinių augalų, nežino jų pritaikymo kasdieniniame gyvenime, sveikatos stiprinime. Vykdant programą supažindinama su žolininkystės tradicijomis, dažniausiai vartojamomis vaistažolėmis ir jų savybėmis. Dalyviai gali pauostyti, paragauti, apžiūrėti įvairius vaistinius augalus, degustuoti jų arbatas. Dalyviai išmoksta atpažinti vaistinius augalus, juos panaudoti savo reikmėms.

„Žaidimų pynė“.
Tai aktyvi pažintinė programa, kurios metu supažindinama su etnokultūra žaidimų pagalba. Edukacinės programos metu dalyviai žaidžia judrius bei loginius komandinius žaidimus. Programa skirta (0) 1-5 klasių moksleiviams. Trukmė – 45-60 min.

„Senojo pašto paslaptys“.
Tai praktinė pažintinė programa, kurios metu supažindinama su pašto atsiradimo istorija, įvairiais siuntimo būdais (pašto balandžiai, orlaiviai, žinutės butelyje ir t.t.). Edukacinės programos metu dalyviai mokosi rašyti laiškus žąsies plunksna, spausdinimo mašinėle bei juos užantspauduoti vaško, rašalo antspaudais. Programa skirta 1-7 klasių moksleiviams. Trukmė 60-90 min.

„Lobio ieškojimas dvaro parke“.
Pagal seną rankraštį ieškomas paslėptas auksas, I – IV klasių mokiniams

„Lino kelias“.
Nuo gilios senovės Sūduvoje buvo auginami linai, susiformavo linininkystės tradicijos. Dabar linai mažai kur auginami, užmirštos tradicijos, nežinomi su jais susiję darbai ir įrankiai. Daugelis nėra matę linų ir jų produkcijos. Programos tikslas atgaivinti linininkystės tradicijas, supažindinti su linų auginimo ir apdirbimo darbais, žaliavomis ir jų panaudojimu. Moksleiviai gali ne tik pamatyti, bet ir patys pabandyti dirbti šukočiais, bruktuvėmis, mintuvais, pasimokyti austi staklėmis, iš pakulų nusivyti virvę, iš linų žaliavos pasigaminti dailės darbus ir kt. Ši programa papildys istorijos, gamtos, etninės kultūros pamokų temas.

„Suvalkietiškas tautinis kostiumas“.
Programoje lankytojui yra pristatomas XIX a. pab. XX a. per. Suvalkietiškas tautinis kostiumas, analizuojamos jo sudedamosios dalys, audimas ir siuvimas. Moterišką tautinį kostiumą lankytojas gali apsirengti ir su juo nusifotografuoti ekspozicijoje. Programos pabaigoje sprendžiamos užduotys pagal amžiaus grupes. Edukatorius programą veda apsirengęs suvalkietišku tautiniu kostiumu.

„Kaip gyveno mūsų senoliai“.
Tai praktinė pažintinė programa apie XIX a. pab. XX a. I-IV dešimtmečio Sūduvos krašto valstiečio kasdieninius darbus ir buitį. Programa pradedama susipažinimu su darbo įrankiais, kurie buvo naudojami žemdirbystėje, javų rūšimis bei valymo mašinomis. Toliau programos dalyviai praktiškai dalyvauja paruošdami grūdus maistui piestoje grūsdami ir rankinėmis girnomis maldami. Buities skyriuje susipažįstama su indais, medžiagomis, iš kurių jie pagaminti, apšvietimo priemonėmis, jų veikimo principais. Programos pabaigoje sprendžiamos užduotys. Edukatorius programą veda apsirengęs suvalkietišku tautiniu kostiumu.

„Paežerių dvaras ir parkas“.
Ekskursija po dvarą ir parką su bokšto lankymu. Atskleidžiama dvaro istorija nuo XVIII a. pab. iki XXI a. pr. Supažindinama su Gauronskių ir Oginskių giminės istorija, rūmų architektūra, parko medžiais ir alėjomis

„Paežerių dvaras ir jo legendos“.
Edukacinės veikslo metu pasakojama dvaro istorija su juo susijusios legendos, įvairūs nutikimai.

Kontaktai:
Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus
Dvaro g. 6, Paežerių k., Šeimenos sen., LT-70372 Vilkaviškio raj.
Tel.: (8-342)46268 – direktorė, (8-342)46399 – edukacinų programų užsakymas
El. paštas: administracija@paezeriai.info, vilkaviskiokrastomuziejus@gmail.com

Comments are closed.

Close Search Window