Esu Kristina Kazlauskaitė iš Vilkaviškio, gimiau 2001-06-26. Vienas didžiausių mano hobių nuo pat vaikystės buvo piešimas, tačiau ypatingai juo susidomėjau būdama vienuolikos. Tuomet pradėjau iš fotografijų piešti bei tapyti gyvūnų portretus, taip sujungdama meną su dar vienu savo pomėgiu – gyvąja gamta. Kadangi mane visuomet žavėjo dailininkai, gebantys realistiškai pavaizduoti juos supantį pasaulį, ir pati stengiausi kuo tiksliau atkartoti piešiamų gyvūnų bruožus bei išraiškingumą. Realizmas – meno kryptis, nepaliekanti abejingų. Kol vieni laiko jį tobuliausia meno forma, reikalaujančia dailininko meistriškumo, kiti net nevadina menu, greičiau – paprasčiausiu kopijavimu, neturinčiu jokios prasmės skaitmeninės fotografijos amžiuje. Nesu tikra, menas tai ar ne, tačiau dėl vieno dalyko neabejoju – tai užsiėmimas, reikalaujantis daug kantrybės ir susikaupimo. Siekis kuo tiksliau atvaizduoti kiekvieną detalę priverčia susikoncentruoti ir tuo pačiu leidžia pabėgti nuo kasdienybės.

Būtent dėl to man praleisti daugybę valandų prie vieno piešinio ir paaukoti kelias bemieges naktis yra ne kančia, o malonumas. Naudoju įvairias priemones – grafitinius pieštukus, pasteles, akrilinius bei aliejinius dažus. Visada mėgau piešti tai, kas gyva, tiesa, anksčiau dažniausiai piešdavau gyvūnus.
Perkelti gyvybę į piešinį – nelengvas, tačiau nepaprastai įdomus uždavinys. Vienas iš piešinių, kuriame pavaizdavau Karo policijos šunį, 2018 m. buvo įvertintas laureato diplomu tarptautiniame konkurse „Tėvynės labui“, skirtame paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį ir Lietuvos kariuomenės 100-metį. Žmonių piešimą atradau palyginti neseniai. Penkiuose iš šešių naujausių mano darbų pavaizduoti muzikos pasaulio atstovai, kurių muzika mane ir paskatino sukurti šį portretų ciklą. Viliuosi, kad ateityje jį papildys dar ne vienas darbas. Vieną portretą, kuriame pavaizduota Safiya Nygaard, mano socialinio tinklo Instagram paskyroje pastebėjo YouTube atstovai ir įkėlė į savo Instagram puslapį, kur jis sulaukė daugiau nei šimto tūkstančių paspaudimų „patinka“. Nesureikšminu šių skaičių, tačiau tai, jog mano piešinį įvertino tiek žmonių iš viso pasaulio, tikrai skatina tobulėti. Šiuo metu mokausi vienuoliktoje klasėje ir kol kas nežinau, ar savo ateitį siesiu su menu, mat domiuosi ne tik daile, bet ir gamtos bei tiksliaisiais mokslais. Tačiau kad ir kaip benutiktų, piešimas visuomet išliks svarbia mano gyvenimo dalimi.

(Visited 72 times, 2 visits today)

Comments are closed.

Close Search Window