„Maža bitutė – saldus medutis“ – edukacinis užsiėmimas, skirtas vaikams ir suaugusiems. Edukacija vykdoma visus metus. Užsiėmimo metu pasakojama: ką reiškia pasakymas „darbšti kaip bitė“ ir kodėl sakoma, kad „be bičių nebūtų ir žmonių“. Supažindinama, kur ir kaip bitės surenka medų. Dalyviai pažvelgia į bičių avilį: stebi bitelių veiklą stikliniame aviliukyje (šiltuoju metu), patys paliečia, pauosto, paragauja bičių produktų. Sužino, kaip bičių produktai stiprina sveikatą: ragauja skirtingų rūšių medų, susipažįsta su bitininko rūbais, bitininkavimo įrankiais, įnagiais, juos išbando. Po užsiėmimų vaišinama žolelių arbata su medumi, sumuštinukais su medumi. Užsiėmimo trukmė 1,5 val.

„Medkopis“ – edukacinis užsiėmimas, skirtas vaikams ir suaugusiems. Edukacija vykdoma V-VI-V
II-VIII-IX mėn. Edukacijos metu supažindinama su medingais augalais, skirtingų rūšių medumi, jo skirtumais, ypatumais. Susipažįsta su produktais, kurie dera su medumi ir kaip teisingai vartoti medų: kiek reikia žmogui suvalgyti medaus? Kokia medaus nauda sveikatos stiprinimui? Užsiėmimo metu dalyviai praktiškai atsiakiuoja korį, išsisuka medų, išsikošia. Po užsiėmimo vyksta skirtingo medaus degustacija, geriama žolelių arbata. Užsiėmimo trukmė 1,5 val.

„Vaško dovanėlės“ – vaškas rankose atgyja ir virsta kuo tik panori. Vaškas – natūrali medžiaga, iš kurios galima sukurti nepaprastai gražių ir mielų dovanėlių. Edukacinis užsiėmimas skirtas vaikams ir suaugusiems. Edukacija vykdoma visu metus. Užsiėmimo metu pasakojama: iš kur atsiranda vaškas, apie artėjančio laikmečio tradicijas, papročius, vaško žvakių naudojimą, jų poveikį sveikatos stiprinimui. Veiklų metu išbandomas vienas būdas vaško žvakei pasigaminti. Dalyviai gali rinktis iš kelių žvakių gaminimo būdų: senovinių žvakių liejimo, žvakių auginimo, žvakės sukimo iš vaškuolės, žvakių gaminimo formelėse. Dalyviai pasigamina reikiamą lininę dagtį, savo pagamintą žvakę papuošia vaško dekoracijomis ir gauna po vieną žvakę lauktuvių.

„Kalėdiniai žaisliukai ir dekoracijos“ – stebuklingas Kalėdų metas žadina norą būti geresniais, dėmesingesniais vieni kitiems. Šiuo laikotarpiu vieni kitus džiuginame dovanomis, kurias galima ne tik nupirkti, bet ir pasigaminti patiems, o rankų darbo žaisliukais ir dekoracijomis puošti namai sušvinta nuoširdžia ir jaukia šiluma.

„Grabnyčių žvakės“ – edukacinis užsiėmimas, skirtas vaikams ir suaugusiems. Edukacija vykdoma visus metus ir prieš grabnyčias (02-02). Užsiėmimo metu pasakojama: Iš kur atsiranda vaškas? Apie grabnyčių tradicijas, papročius, vaško žvakių naudojimą. Dalyviai praktiškai išsilieja grabnyčią, pasigamina lininę dagtį. Dalyvis gauna lauktuvių žvakę. Užsiėmimo trukmė 1,5 val.

„Karpinių ažūrai“ – baltas popieriaus lapas edukacijos metu žirklių pagalba gali pavirsti nuostabiais nėriniais. Karpinių menas – tai ir elegancija ir grožis, ir nuostabi lietuviška tradicija.

„Tas kiaušinio margumėlis“ – lietuviški raštai, gimę vaizduotėje papuošia mūsų šventes. Kiaušinio marginimas – sena lietuviška tradicija, kurią tęsiame ir šioms dienomis.

„Kalėdiniai vainikai su vaško dekoracijomis“ – vaško ir švenčių burtai – tai dviguba šventė namuose, sušildanti rankas, namus ir širdis. Edukacijos metu kuriam vainikai ir dekoruojami natūraliomis priemonėmis.

Užsiėmimai vyksta Didžiųjų Šelvių kaimo bendruomenės namuose, (Didžiųjų Šelvių k., Saulės g. 8, Vilkaviškio raj.), užsiregistravus iš anksto telefonu 861211987 arba el. paštu didiejiselviai@gmail.com.

Comments are closed.

Close Search Window