Alvitas,  Vilkaviškio rajonas
Tel.:  (8 699) 75240
El. paštas: alvitobendruomene@gmail.com
Pirmininkė – Rimvydas Palubinskas 

Alvito kaimo bendruomenė įregistruota 2003 m. vasario 20 d. Ji vienija Alvito, Maldėnų ir Kiršų kaimų žmones. Rengia įvairias akcijas, organizuoja susitikimus, koncertus, seminarus. Aktyviai dalyvauja projektinėje veikloje,  skatina gyventojų bendruomeniškumą, sudaro sąlygas plėtoti socialinę kultūrinę veiklą, gerinti renginių kokybę, sukurti šiuolaikišką, jaukią, patrauklią ir patogią aplinką visuomenei.
Bendruomenės nariai rengia akcijas siekdami atkreipti  dėmesį į vienišus senelius, ligonius, juos lanko. Aktyviai bendradarbiauja su Alvite veikiančiomis organizacijomis – seniūnija, mokykla, “Caritu,“ šv Kazimiero vaikų globos namais, biblioteka. Glaudžius ryšius palaiko  su kaimyninėmis bendruomenėmis (Čyčkų, Patunkiškių), Vilkaviškio bendruomenių sąjunga. Kaimo bendruomenės  patalpose  veikia Neįgaliųjų bendrijos  Šeimenos seniūnijos pirmininkės V.Rinkevičienės iniciatyva įrengta  skalbykla. Minint  Alvito  500 metų sukaktį drauge su seniūnija išleido informacinį leidinuką, pastatė paminklą. Turi puikią kaimo kapelą, kuri koncertuoja kartu su bendruomenės moterų vokaliniu ansambliu. Šie kolektyvai turi vieną bendrą pavadinimą – „Širvinta“. Alvito kaimo bendruomenė, kuriame savo istoriją. Turi savo simbolį, kurio autorės R.Mockevičienė ir A.Blažaitienė.  Jam parinko dvi spalvas : žalią ir geltoną.   Žalia spalva – tai gerovė, gyvybė, ryšys su gamta, viltis. Geltona – tai bendravimas, dorumas, protas. Kiekvienas simbolis   turi prasmę. Vežimas susietas su saulės skleidžiama šiluma, augalų auginimu. Iš jo išauga ąžuolas – tai nepalaužiama jėga ir išdidumas. Nepamiršo ir gerai visiems žinomos dainos apie Šaltyšių, kuris važiavo į  Alvitą pirkti Jonui dūdą, Petrui – skripką, Matijošiui – pyrago. Šiais simboliais papuošė medį. Bendruomenė džiaugiasi, kad turi ir bendruomenės  vėliavą.

Šaltiniai:

  1. Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių informacinis katalogas/ sud. Daiva Riklienė. – Klaipėda: Klaipėdos universiteto leidykla, 2014.
  2. Alvitas. Bendruomenė. Prieiga internete https://www.alvitas.lt/bendruomene/
  3. Alvito kaimo bendruomenė. Prieiga internete http://www.vilkaviskiovvg.lt/58670/vilkaviskio-rajono-kaimo-bendruomeniu-sajunga/kaimo-bendruomenes/seimenos-seniunija/alvito-kaimo-bendruomene.html

_____

(Visited 62 times, 1 visits today)

Comments are closed.

Close Search Window